Příběhy

Zuzka Novotná

Vedoucí oddělení turistiky na Černém Mostě
Pracuje v Decathlonu od 12/2016

„V roce 2016, během mých středoškolských let, jsem naskočila do týmu Decathlon a od té doby jsem jeho součástí.”

Ahoj! Jmenuji se Zuzka a moje dobrodružství v Decathlonu začalo ve městě, které se často skrývá pod oblaky a deštníky - v Liberci.

Jako čerstvě osmnáctiletá studentka jsem hledala flexibilní brigádu, díky které bych se částečně osamostatnila od rodičů, a zároveň jsem chtěla být součástí fajn party podobně nastavených lidí. A právě takové místo jsem našla.

Moje začátky v Decathlonu byly spojeny s oddělením turistiky. Začala jsem na čtvrteční úvazek jako sportovní poradce na oddělení turistiky, protože právě vysokohorská turistika a lezení, které k turistice patřilo, mi byly nejbližší. Liberecká prodejna se stala mým druhým domovem, a to po dobu 5 let. Během této doby jsem měla možnost poznat různé možnosti práce – starala jsem se o lokální sociální sítě, pomáhala při náboru nových kolegů od inzerce až po pohovory, vítala nováčky a zajišťovala jejich integraci do týmu nebo jsem měla na starost bezproblémový chod prodejny jako vedoucí dne.

Na začátku jsem si myslela, že Decathlon bude jen dočasnou zastávkou, brigádou při dokončování mého středoškolského studia

V průběhu let se Decathlon pro mě stal plnohodnotným zaměstnáním, které mi nabídlo mnohem více, než jsem si dokázala na začátku představit. Ráda říkám, že jsem spolu s Decathlonem dospěla – dokončila jsem střední školu, zatančila si na svém maturitním plese, udělala si řidičský průkaz, nastoupila na vysokou školu, našla si svůj první byt, přestěhovala se do nového města, přivítala kocoura do svého života nebo získala magisterský titul. Všechny tyto kroky směrem k dospělosti byly provázeny právě prací v Decathlonu a lidmi, které jsem v rámci firmy potkala.

Bez ohledu na to, zda jde o kolegy, zákazníky, nové kandidáty nebo partnery na univerzitách, sport je naší společnou vášní a sdílíme stejné životní hodnoty jako vitalitu, zodpovědnost, velkorysost a autenticitu.

Další zastávkou se pro mě stal back office. Téměř tři roky jsem strávila v HR týmu, ve kterém jsme společně s kolegy řešili témata týkající se náboru nových zaměstnanců. K tomu jsem startovala v rámci České republiky projekt Spolupráce s univerzitami, díky kterému jsem mohla lépe poznat generaci brzy vstupující na trh práce.

Díky zkušenostem, které mi práce na back officu přinesla, jsem lépe pochopila celý kontext firmy. Chtěla jsem se opět dostat o něco blíž k našim zákazníkům a kolegům na prodejnách, proto jsem se rozhodla přijmout výzvu v podobě pozice lídra týmu na Černém Mostě. V současnou vedu dvanáctičlenný tým nadšených turistů a nebudu lhát - je to jízda! Nicméně být opět v centru dění a se skvělým týmem je pro mě tou největší radostí každý den.