Příběhy

Petr Nožička

Ředitel prodejny Decathlon v Plzni
Pracuje v Decathlonu od 04/2016

„Začínal jsem na malém oddělení, na kterém jsme si mohl řadu věcí vyzkoušet a které mě motivovalo k tomu ukázat, že zvládnu převzít větší zodpovědnost.”

Součástí týmu Decathlon jsem se stal v roce 2016 po návratu ze zahraničí. Do té doby jsem se pohyboval v oblastech gastronomie a hotelnictví, ve kterých jsem však nenacházel možnosti kariérně růst. Přechod do retailu byl tedy velkou změnou v mnoha směrech.

Jelikož jsem měl od dětství blízko ke sportu, hledal jsem práci ve sportovním odvětví, ve kterém bych mohl vést svůj vlastní tým a dále se kariérně posouvat. Všechny tři požadavky jsem našel v nabídce stát se vedoucím oddělením - budoucím ředitelem v Decathlonu.

Místo běžného pohovoru, který jsem na tuto pozici očekával, jsme strávili den sportováním a vzájemným poznáváním se.

V tu chvíli jsem měl jasno, že je to ta správná cesta. Stal jsem se lídrem týmu v Brně Modřicích, v největší prodejně v ČR.

Začínal jsem na malém oddělení, na kterém jsme si mohl řadu věcí vyzkoušet a které mě motivovalo k tomu ukázat, že zvládnu převzít větší zodpovědnost.

Po roce jsem se stal tzv. CSL (lídrem sportu pro ČR) pro raketové sporty. Díky této misi jsem měl možnost nabrat zkušenosti z jiných prodejen a setkat se s více lidmi napříč celou republikou.

O rok později jsem převzal větší oddělení a stal jsem se koučem dalších kolegů na pozici lídrů týmu. Už od začátku jsem věděl, že se chci stát ředitelem prodejny a tomu odpovídal i můj plán rozvoje.

V roce 2021 jsem se stal lídrem prodejny ve Zlíně, ve kterém jsem působil necelé dva roky. Protože se můj projekt na této prodejně podařilo splnit, přijal jsem další nabídnutou výzvu - stát se lídrem ještě většího obchodu, a to v Plzni, kde momentálně působím.

Vždy jsem se zaměřoval na koučování a růst týmu, což je jednou z hlavních náplní ředitele prodejny. Těší mě, že mohu své zkušenosti předávat dál a pomáhat mladým lidem se startem v jejich kariérním životě.


Článek s Petrem