Příběhy

Martin Bondue

Ředitel prodejny Decathlon v Liberci
Pracuje v Decathlonu 🙌 od 06/2016

Nejlepší, ale také nejtěžší částí mé práce, je práce s lidmi.

Má cesta s Decathlonem začala ve Francii, už když jsem byl malé dítě.
Už tehdy jsem byl fascinován možností jít do Decathlonu, vidět všechny ty sporty a mít možnost si otestovat všechny produkty.

Do Decathlonu jsem chodil nakupovat, takže jsem měl zkušenost pouze jako zákazník. Ve 4. ročníku univerzity jsem měl možnost jít do Decathlonu na stáž. Hned na to jsem dostal nabídku dělat vedoucího oddělení v Kipstadiu, v našem hlavním vývojovém středisku kolektivních sportů v Lille.

Ve Francii je Decathlon velmi populární a to nejen díky kvalitě svých produktů, ale také jako zaměstnavatel. Decathlon je synonymum pro stabilní práci s možností kariérního růstu, která je plná výzev a hlavně také sportu.

Když jsem začátkem roku 2016 podepisoval svou první pracovní smlouvu, věděl jsem, že je to začátek dlouhého, náročného, ale slibného dobrodružství. Behem integrace jsem se dozvěděl vše o firemní kultuře a různých misích.

V lednu 2017 jsem měl možnost přidat se k naší hokejové značce Oroks jako poradce produktového manažera. Cíl byl jasný –⁠ tím bylo vytvoření komunity florbalových hráčů v rámci společnosti a spolu s nimi vytvořit florbalovou nabídku pro Decathlon.

Zde mě má cesta zavedla poprvé do České republiky, protože velká část nového týmu byla právě odtud. Na konci roku 2017 jsem se se svým koučem bavil o možnosti setrvání právě tady v Čechách a dohodli jsme se, že nastoupím jako vedoucí oddělení kolektivních sportů v Praze v Letňanech.

U kolektivek je velmi důležitá role kapitána, které si velmi cením. A i proto jsem se rozhodl stát se ředitelem prodejny.

Výzva přijata - naučit se česky, sestavit samostatný tým a vybudovat lokální projekt.

V létě 2020 jsem dostal nabídku stát se vedoucím prodejny v Táboře a už po roce a půl přišla další výzva, kterou jsem opět bez váhání přijal – nejstarší prodejna u nás – Liberec.

Zde mám jako vedoucí prodejny zodpovědnost za bezpečnost všech svých spoluhráčů, kteří zde pracují. Další mojí zodpovědností je ekonomická stránka, vybalancovat příjmy a výdaje, abychom na konci roku dosáhli plánovaných výsledků.

Velkou výzvou je najít správnou chemii, aby tyto dvě stránky fungovaly spolu, pak už jde vše hladce.

Za těch 6 let mi Decathlon přinesl mnoho výzev, díky kterým jsem nejednou vystoupil ze své komfortní zóny. V Decathlonu jsem také zjistil jednu věc, když někdo něco chce a jde si za tím, naše společnost ho nejen podrží, ale vždy ještě posune dál.

Menu