Příběhy

Markéta Barešová

Vedoucí Payroll týmu Decathlon
Pracuje v Decathlonu 🙌 od 01/2021

„Učím se za chodu, získávám nové zodpovědnosti a s přibývajícími hotovými projekty si ke mně nacházejí cestu nové zajímavé příležitosti se realizovat bez sebemenšího náznaku stereotypu.”

V Decathlonu jsem od začátku roku 2021. Nastoupila jsem z externího prostředí, konkrétně z pozice fitness managera.

Díky příchodu z podnikatelské sféry pro mě byla extrémně důležitá svoboda v rozhodovacích procesech, důvěra vedení, možnost být kreativní a mít příležitost tvořit nové věci. Pracovní vztahy jsou zde stavěny na zodpovědnosti a já tak mohla bez zkušenosti v oboru naskočit na pozici, kterou jsem si od začátku budovala. Postupně jsem si tvořila tým, který nyní čítá 5 lidí a zdá se, že ještě nekončíme.

Učím se za chodu, získávám nové zodpovědnosti a s přibývajícími hotovými projekty si ke mně nacházejí cestu nové zajímavé příležitosti se realizovat bez sebemenšího náznaku stereotypu.

Proč právě Decathlon? Decathlon je lovebrand snad každého sportovce. A ani já nejsem výjimkou. Potřebovala jsem změnu, ale věděla jsem, že spojení se sportem se vzdát nechci. Decathlon byl win-win jak pro můj pracovní posun, tak pro mou duši sportovce.

Nastoupila jsem přímo na pozici payroll leadera, na které jsem nyní. Svou dvouměsíční integrací jsem si ale prošla přímo na obchodě v Praze na Černém Mostě. Mít svou startovní prodejnu je také skvělé v tom, že se máte stále kam vracet pro feedback na svou práci.

A co dnes tedy dělám? Moje práce je opravdu různorodá. Vedu tým, který se stará nejen o výplaty, ale také payroll support pro prodejny. Součástí mé práce je správa finančních i nefinančních benefitů a projektový management. To znamená složení benefitů pro celý Decathlon tak, aby byly pro naše spoluhráče zajímavé a zároveň férové ve všech našich prodejnách. Nově mi přibylo také vedení akciového programu a celoročně jsem součástí tvorby celorepublikové strategie finančního odměňování.

Na mé práci mě nejvíce baví volnost, obrovská důvěra ze strany mého lídra a možnost rychle a efektivně prosazovat své nápady a vize.

Největšími benefity pro mě jsou svoboda v rozhodování, důvěra vedení a týmové sportovní meetingy. Z těch materiálnějších věcí je to sleva na naše výrobky a příspěvek na sport.

Kultura Decathlonu, jeho otevřenost, autenticita spoluhráčů a týmový duch, který prostupuje každý kousek firmy, mě od začátku pohltily.
Menu