Příběhy

Jan Felcman

Ředitel prodejny Decathlon v Pardubicích
Pracuje v Decathlonu 🙌 od 06/2014

„V Decathlonu jsem se rozhodl pracovat, abych se osamostatnil a nebyl závislý na penězích od svých rodičů a dokázal si zaplatit ubytování, studium a mohl společensky žít.”

Je mi 33 let, pocházím z České Třebové ze sportovní rodiny, která mě už od mala vedla ke sportu.

Hrál jsem fotbal a tenis, běhal na lyžích a v 9 letech jsem se stěhoval do Pardubic a začal se věnovat pouze fotbalu. V 15 letech jsem dostal nabídku hrát za SK Slavii Praha a odstěhoval se do Prahy. Ve 20 jsem se zranil a rok byl mimo hru, v tuto dobu jsem si uvědomil, že není jenom fotbal a rozhodl jsem se přihlásit na VŠ, kde jsem studoval tělocvik a informatiku.

V roce 2019 jsem se podílel na otevření nové prodejny v Pardubicích, kam jsem se chtěl vždy vrátit.

Má cesta tehdy začala na pozici prodavače, kde jsem se velice rychle rozkoukal a začal se zajímat o svůj další rozvoj. Už po půl roce jsem dostal možnost dělat vedoucího dne. To je u nás pozice, kdy máte na starost chod celé prodejny, bezpečnost zákazníků i zaměstnanců a celkově se staráte o to, aby vše hladce klapalo.
Po roce v Hradci se mi otevřely dveře k lídrovi oddělení v Olomouci, kde jsem dostal na starosti oddělení cyklistiky a raketových sportů. Tuto výzvu jsem přijal a po roce jsem k tomu přibral ještě misi provozu.

A v neposlední řadě se snažím, abychom měli co nejlepší pracovní podmínky, tak aby se každý těšil a chodil rád do práce.

V březnu 2022 jsem dostal nabídku převzít prodejnu v Pardubicích jako ředitel a tuto výzvu jsem opět přijal.
Obsahem mé současné práce je starat se o ekonomické výsledky prodejny. Buduji si vlastní tým a zapojuji ho do společného projektu. Rozvíjím tým a vychovávám nové talenty pro Decathlon. K mé práci také patří reprezentace společnosti. Dále se starám o spokojenost zákazníků i svých zaměstnanců.

Ať přijedu na jakoukouliv naší prodejnu, cítím se jako doma. To je něco, co nikde jinde nenajdete.

Na mé práci mě nejvíce baví práce s lidmi. Když člověku pomůžu k dosažení jeho cílů a posunu ho dále, ač v Decathlonu nebo mimo a vidím, že člověk je spokojený. Toto je přesně můj motor, který mi dobíjí energii. Také mě baví svoboda, zodpovědnost a důvěra, kterou do mě Decathlon vkládá a můžu tímto věci zlepšovat a posouvat dále. Jaké největší benefit vnímám možnost kariérního růstu. Decathlon také nabízí různé další možnosti uplatnění (např. pracovní příležitosti v zahraničí). A určitě nesmím zapomenout na kolektiv napříč celou ČR.

Menu