Příběhy

Barbora Rajnoch

Sportovní poradce Decathlon Chodov
Pracuje v Decathlonu 🙌 od 09/2022

„Jmenuji se Barbora, je mi 27 let a pocházím z Plzně. Vyrůstala jsem v rodině, která nikdy nebyla extra sportovně založená.”

Moji rodiče mě ale i přesto ke sportu vždy vedli a podporovali.

Od školky jsem chodila plavat a už v první třídě jsem nastoupila i do plaveckého klubu, kde jsem si vodu opravdu zamilovala. Ve 12 letech mi už voda byla málo a já jsem začala koketovat s moderním pětibojem. Na střední škole potom přišel velký zlom, nebavilo mě už jen plavat od zdi ke zdi a začala jsem se modernímu pětiboji věnovat naplno a ta láska mi zůstala dodnes.

Sportovní kariéra není bohužel vždy taková, jak si ji vysníme a ne každý se sportem zvládne uživit. Tak to bylo i v mém případě a mimo sport jsem se musela začít poohlížet i po dalším přivýdělku.

Zpočátku jsem dělala různé jednorázové brigády, pracovala jsem v kavárnách, jako hosteska na různých galavečerch nebo jako recepční na malé soukromé klinice.

Do Decathlonu jsem to přišla vyzkoušet a ani jsem neměla žádná očekávání. Práci mi doporučila kamarádka, která v Decathlonu kdysi pracovala a já si řekla proč to nezkusit. Neměla jsem co ztratit, sport je mou vášní a ráda v Decathlonu nakupuji, tak to můžu spojit. Přijali mě a troufám si říct, že jsem velmi rychle zapadla a rozkoukala se. Na Chodovskou prodejnu v Praze jsem nastoupila na konci září 2022 jako sportovní poradce na oddělení běhu.

Náplní mé práce je tedy zákazníkům co nejlépe přiblížit naše produkty a poradit jim se správným výběrem běžecké obuvi. V současné době mám také na starosti elektroniku, tedy sportovní hodinky, sportestry a sluchátka. Školím své spoluhráče a celkově se starám o vzhled a prezentaci toho segmentu.

V Decathlonu máme mnoho benefitů, ale já jako největší benefit vnímám možnost kariérního i osobního růstu. Mám zde nepřeberné množství možností pro seberealizaci. Nejvíc mě baví hlavně práce s lidmi, různorodý a přátelský kolektiv se sportovním duchem a XY zajímavých příběhů, které se v našich týmech napříč celou republikou odehrávají.

V poslední době mě nejvíce potěšila nabídka, která mi přišla a já jsem se stala členem ambasadorského týmu běhu.
Menu