Vojta Benedikt

Vojta Benedikt
Vojta Benedikt (31)
Vede tým v prodejně na Chodově

Hledal jsem brigádu ke škole, teď vedu v roli ředitele jednu z největších prodejen v České republice.

Do Decathlonu jsem nastoupil jako student vysoké školy v Plzni, když jsem hledal brigádu ke škole. V té době by mě rozhodně nenapadlo, že to bude první krok do mého budoucího zaměstnání. Začal jsem jako sportovní poradce a od práce jsem požadoval hlavně to, aby mě pokud možno bavila. Postupem času jsem zjišťoval, jaké možnosti Decathlon nabízí a rozhodl jsem se jít jim naproti. 

Pro mnoho lidí je stěhování za prací překážkou, pro mě to vždy byla a je velká výzva. Rád poznávám nová města a lidi v nich, proto jsem s nadšením přijal nabídku vedoucího oddělení v Liberci. Během působení v Liberci jsem
s Decathlonem navšívil také Čínu nebo Francii, dokonce jsem si vyzkoušel dva měsíce práce v nově vznikající prodejně v Indonesii.

Právě při práci v Indonesii jsem pochopil, jak Decathlon zpřístupňuje sport lidem. Rozhodl jsem se, že se na tomto smyslu chci maximálně podílet a přijal jsem roli ředitele prodejny, tentokrát v Pardubicích. Na této pozici jsem zjistil, co znamená vést lidí a osvojit si podnikatelské myšlení. A protože s jídlem roste chuť, chtěl jsem převzít větší zodpovědnost a další projekt. 

Momentálně působím jako ředitel jedné z největích prodejen v České republice. Ačkoliv jsem zaměstnancem mezinárodní firmy, svoji práci bych přirovnal k činnosti podnikatele. Jsem zodpovědný za svá rozhodnutí a za svůj tým. Nejsem si jistý, v jaké jiné firmě bych tuto volnost cítil.

Chceš o práci u nás vědět víc? Přijď rovnou za mnou do prodejny a zeptej se mě ☺.